X
تبلیغات
رایتل

حس می کنم دیگه زندگی کردن توی ایران داره واقعا شبیه چیزی میشه که بیست سال پیش توی فیلم آمریکایی ها نشون می دادن توی فیلم بدون دخترم هرگز ... که زمانی خودم حسابی عصبانی شدم از دیدنش و با خودم فکرکردم که چه قدر این فیلم احمقانه است . این اختلاف طبقاتی که توی ایران به وجود اومده این خوار شدن هنر و فرهنگ و تحصیلات  و برتر دونستن هرکس که پول داشت و رفتارای زشت همه مردم ایران که همه جا برای خاطر پول تعظیم و دست بوسی و پاچه خواری میکنن این جا رو به مکانی غیر قابل سکونت تبدیل کرده . یه زمانی به ایرانی بودنمون افتخار می کردیم حالا بیایید ببینید چه چیزی برای افتخار هست ؟ 

یه دختر بچه هشت ماهه رو از بی آبی و بی غذایی می کشیم و بعد میگیم پدرش مقصر بوده که یه دقیقه رفته در پارکینگ رو ببنده ؟ یعنی  اگرپدری اشتباه کرد این قدر نباید امنیت وجود داشته باشه ؟  

اگه یه پدر دستفروش دخترش رو راهی مغازه ای توی محل کرد که آب بخوره اون پدر محکومه ؟ 

دختر کم سوادی که از هر شش تا جمله که می گفت پنج تاش غلط دستوری و تپق داشت از حاشیه یه برنامه مزخرف که ظهرها به خورد مردم می دادیم با پشتوانه چشم و ابرو و پررویی و  سر کردن چادر من در آوردی  از روی ریاکاری و سو استفاده از تریبون صدا و سیما برای گرفتن حقش از شوهر سابقش به اریکه اجرا تکیه می زنه و  بعد معترض میشیم که چرا توی دامنه آلپ چادرتو برداشتی ؟ چرا زندگی یه زن دیگه رو به هم زدی و با کمال افتخار توی اینستاگرام از گل هایی که شوهر اون زن برات میاورد تعریف می کردی ؟ 


اینه بطن فرهنگ ما ... مسخره کردن طبقه درس خونده و زحمت کشیده بزرگ کردن خر پولها  نادیده گرفتن دزدی و خیانت ...
[ چهارشنبه 4 مرداد 1396 ] [ 14:58 ]

[ | چاپ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه